Není-li zboží skladem, dodání do 2-3 dnů.
MH900404926.JPG
Sleva 5% na Color öl, pastelové odstíny.

Přírodní oleje a vosky ke zkrášlení a ochraně dřeva, vhodné do interiéru i exteriéru.

KATALOG

KATALOG

Kliknutím na odkaz Katalog PNZ výrobků, otevřete aktuální katalog.
PNZ – AUSSENÖL
( PNZ Venkovní olej)
Přírodní ochrana dřeva – žádná třída nebezpečnosti (DIN 53160/EN 71)

Charakteristika:
Barevný PNZ AUSSEN ÖL je vyráběn podle staletých receptur a používá se v exteiéru. Nátěr netvoří souvislý film a poskytuje ochranu před extrémními povětrnostními vlivy. Na rozdíl od nátěrů tvořících souvislou vrstvu, se PNZ AUSSEN ÖL usazuje pevně v kapilárách dřeva a poskytuje tak dřevu přírodní ochranu, odolnou povětrnostním vlivům, vodě a UV záření. Zabraňuje bobtnání, vysychání a praskání dřeva.
Použití:
Ochrana a zušlechtění domácích i exotických dřevin. Na obklady, okna, výlohy, dveře, zahradní stavby, garážová vrata, zahradní nábytek, balkóny, ploty, hračky apod. Proti modrání a hnilobě doporučujeme předchozí nátěr PNZ IMPRÄGNIERGRUND.
Zpracování:
Nanáší se štětcem, stříkáním nebo roztíráním ze všech stran na čistý, suchý, odmaštěný a nezmrzlý povrch. Po 5-10 min. schnutí se důkladně rozetře téměř suchým štětcem. Nejdříve po 12 hod. se stejným způsobem provede druhý, event. třetí nátěr. Vlhkost dřeva nesmí být vyšší než 18%. Staré souvislé nátěry či olejové barvy je třeba dokonale odstranit – opálit, obrousit nebo louhovat. Podklad musí být suchý, savý, čistý, zbavený prachu. Pro dlouhou životnost a otěruvzdornost (např. u terasových podlah) doporučujeme po barevném nátěru nanést závěrečný nátěr PNZ-AUSSEN ÖL NATUR. Pracovní teplota min. 8°C.
Spotřeba: 1 litr na cca 15 m2 při prvním nátěru v závislosti na druhu dřeva a jeho povrchu (řezivo nebo hoblované dřevo).
Skladování: dobře uzavřené v chladu (chránit před mrazem).
Čištění: znečištěné pomůcky omýt mýdlovou vodou nebo speciálním PNZ ředidlem.
Barvy: č. 1 natur (nepoužívat samostatně pro exterier), č.2 opálově bílá, č.3 modřín, č.4 třešeň/kaštan, č. 5 limba/pinie, č.6 dub/oliva. Všechny barvy jsou vzájemně mísitelné.
Upozornění: Při použití více balení s různými šaržemi je třeba náplně smíchat ve větší nádobě.
Složení: Zušlechtěné přírodní oleje jako lněný, slunečnicový a řepkový, stromová pryskyřice, limbový olej, isoalifáty, draselné a kobaltové mýdlo, pigmenty kovových oxidů, titanová běloba. Po zaschnutí je zcela bez zápachu. Neobsahuje jedovaté látky.
Balení: 0,75 l, 2,5 l, 10 l, 30 l a větší.
PNZ-HOLZ WACHS W
(PNZ Vosk na dřevo W)

Charakteristika:
PNZ HOLZ WACHS W je silně vodoodpudivý, prodyšný a paropropustný. Použitím kvalitních pigmentů chrání barevný vosk dřevo před zešednutím. Barevný vosk, vytváří mastný nátěr, odolný proti povětrnostním podmínkám a vodě. Neškodí životnímu prostředí, vyniká velkou životností. PNZ HOLZ WACHS W je velmi vhodný k ošetření silně zvětralých dřevěných ploch. Bezbarvý vosk se ve venkovním prostředí používá především k ošetření tlakově impregnovaného dřeva (zahradní nábytek, hračky.). PNZ HOLZWACHS W odpuzuje víno, pivo, ovocné šťávy a vodu.

Použití:
K ochraně a zušlechtění domácích i exotických dřevin, ve vnitřním i venkovním prostředí. Obklady, okna, parapety, pergoly, zahradní domky a nábytek, garážová vrata, dílny, balkóny, ploty apod. PNZ HOLZ WACHS W je vhodný i pro vlhké prostředí jako jsou koupelny, kuchyně a rovněž pro silně namáhané plochy jako dveře, pracovní desky, či nábytek. Ve světlých nátěrech se může projevit barevné prorážení dřeva (i u tlakově impregnovaného dřeva). Toto prorážení je možno odstranit aplikováním PNZ-ISOLIER-GRUND. K ochraně proti modrání a hnilobě doporučujeme preventivní nátěr PNZ-IMPRÄGNIER-GRUND.

Zpracování:
Olejové a všechny ostatní staré nátěry, uzavírající póry dokonale odstraňte. Podklad musí být pevný, savý, čistý a zbavený prachu. Staré prodyšné nátěry je třeba vyčistit, event. obrousit. PNZ HOLZ WACHS W se nanáší ze všech stran štětcem, stříkáním nebo potíráním. Po cca 10-15 min. se nátěr důkladně rozetře téměř suchým štětcem. Druhý, příp. třetí nátěr se provádí stejným způsobem po min. 12 hodinách. Ve vlhkém prostředí se doporučuje provést nátěr ze všech stran.. Pracovní teplota min. 8°C, vlhkost dřeva max. 18%.

Spotřeba: 1 litr na cca 15 m2 v závislosti na druhu dřeva a opracování svrchní plochy.

Skladování: dobře uzavřené v chladu, chránit před mrazem.

Čištění: znečištěné pomůcky umyjte v mýdlové vodě.

Barvy: viz vzorník. Všechny barvy jsou vzájemně mísitelné.

Upozornění: při použití více balení různých šarží je třeba obsah smíchat ve větší nádobě.

Složení: vosková disperze, zušlechtěné přírodní oleje, bezolovnatá sušidla. Po zaschnutí je bez zápachu, neobsahuje jedovaté látky.

Balení: 0,75 l, 2,5 l, 10 l, 30 l a větší.
ÖL PNZ – COLOR
(PNZ Barevný olej)

Charakteristika:
PNZ- COLOR ŐL je zabarvený olej na dřevo na přírodní bázi, bez obsahu rozpouštědel. Vytváří velmi trvanlivý ochranný nátěr pro vnitřní a venkovní použití s vynikajícím hloubkovým pronikáním. Výroba vychází z desítky let starých tradičních receptur. Lze použít na nové dřevo i starší soudržné nátěry. Výtěžnost je dvojnásobná oproti běžným lazurovacím nátěrům. Vynikající zasíťovací vlastnosti, zřetelně delší životnost a vysoká ochrana proti UV záření je dána použitím nanotechnologie. Má nestékavou úpravu, je elastický a vlhkostně regulační. Snižuje praskání, bobtnání a ubývání dřevní hmoty.
Použití:
Slouží k zbarvení a zušlechtění domácích i exotických dřevin, v exteriéru i interiéru. Na okna, výlohy, obložení fasád, dveře, ploty, profilované dřevo, balkony, garážové dveře, nábytek, korek, podlahy, zahradní domky, ale i včelí úly a dětské hračky. Po zaschnutí může přijít do styku s potravinami. Vynikající jako renovační nátěr.
Zpracování:
Natíráním, stříkáním, válečkováním. Dřevo musí být čisté, suché (méně než 18%) a odmaštěné. Lze přetírat i starší únosné nátěry. Pro ochranu proti modrání a hnilobě doporučujeme předchozí nátěr
PNZ Imprägniergrund nebo PNZ Bor-Imprägnierung. PNZ Color Öl je nutné důkladně promíchat. Teplota při zpracování nad 80C. V exteriéru pro vysokou životnost a UV ochranu proveďte 2 nátěry. V interiéru postačí jeden nátěr. Bezbarvý odstín se ve venkovním prostředí nepoužívá samostatně, ale k přetření zabarvených odstínů. V dóze je olej mléčný, ale zasychá v udaném barevném odstínu. Barevné odstíny jsou mezi sebou mísitelné. U některých dřevin (dub, modřín, cedr, teak, OSB desky) může dojít při použití světlých odstínů k barevnému prorážení látek obsažených ve dřevě. V těchto případech doporučujeme použít přípravek PNZ Isoliergrund. Pro zvýšení odolnosti podlah naneseme na pigmentovaný PNZ Color Öl jako následnou vrstvu PNZ Hartwachs Öl v interiéru a bezbarvý PNZ Color Öl v exteriéru.
Doba zasychání:
6 - 24 hodin dle vzdušné vlhkosti a teploty. Zaschlé proti prachu cca. za 1 hodinu. Přetíratelné i v lehce naschlém stavu za 2 – 6 hodin. Při vlhkém chladném počasí se doba schnutí prodlužuje.
Spotřeba:
1litr vystačí na 20m2 a více v jedné vrstvě.Tento údaj je průměrný. Přesné množství spotřebované barvy závisí na druhu dřeva a stupni vybroušení a musí být zjištěno zkouškou.
Skladování: V dobře uzavřené nádobě v chladu (chránit před mrazem)
Čištění:Nářadí čistit vodou a mýdlem okamžitě po použití, popřípadě PNZ Specialverdünnung.
Odstíny dle vzorkovníku:
bezbarvý, vápenně bílý, modřín, dub tmavý, meranti/teak, merbau, bambusově žlutý/limba, dub světlý, žlutý, červený, grafitově černý, petrolejově modrý, stříbrošedý, pastelově zelený, krystalově modrý. Všechny odstíny jsou vzájemně mísitelné.
Upozornění:
Při použití více balení s rozdílným číslem šarže je dobré tyto ve větší nádobě smísit a promíchat.
Suroviny:
Zušlechtěné přírodní oleje - sojový, slunečnicový, bodlákový, tungový olej, damar, železité oxidy, titanová běloba, organické pigmenty povolené v potravinářském průmyslu, zirkonová a kobaltová mýdla.
Velikosti balení: 0,25l, 0,75 l, 2,5 l, 10l
Značení: Klasifikováno jako jeduprostý, DIN 53160 dílC/EN 71 bez rozpoštědel.
Špatně hořlavý dle TLA – 053, DIN 4102 třída B2. UBA 26010024
Ošetřování: Podlahy vysávat. Při silném zašpinění vytřít pomocí PNZ Holzbodenseife. Případně oživit pomocí PNZ-Pflegeöl nebo lze použít PNZ-Wachsfinisch. Opravy lze provádět místně.
Upozornění: Účinkuje na různých plochách různě. Zkušební vzorky jsou bezpodmínečně nutné!
Technické listy ostatních produktů zašleme na požádání.
Přírodní produkty PNZ odpovídají požadavkům norem EN 71/3 O bezpečnosti dětských hraček a DIN 53160.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one